Publikacje

Najnowsze

Bazą do świadczenia na wysokim poziomie usług cloud computing dla firm sektora finansowego jest zintegrowana platforma obliczeniowa zespalająca serwery, sieć, pamięci masowe i oprogramowanie.

Akademia rodzinnych finansów i Biuro rachunkowe Aspres ogłaszają konkurs na biuro księgowe najbardziej przyjazne dla firm rodzinnych. Aplikacje do konkursu proszę składać na adres konkurs@akademiarodzinnychfinansow.pl.


Opublikowany przez Darek P. | 2012-11-17

Własna księgowa czy biuro?
Poza jedynym wyjątkiem coraz większa ilość posiadaczy firm we Wrocławiu rezygnuje z indywidualnego prowadzenia rachunkowości, ksiąg rachunkowych i podzleca do prowadzenia usługi księgowe i usługi rachunkowe wyspecjalizowanym przedsiębiorstwom z Wrocławia i okolic.

Przelew zaliczki podatkowej dokonuje klient biura. Według przepisów ordynacji za podatki odpowiada całym swoim majątkiem prowadzący działalność. Mało tego, nawet jeśli w umowie z biurem rachunkowym umieścimy punkt zastrzegający jego odpowiedzialność za pomyłki i błędy, punkt ten nic nam nie da przy postępowaniu podatkowym, bo i tak izba skarbowa wyegzekwuje potencjalne kary i zaległy podatek wraz z odsetkami bezpośrednio od nas. Ordynacja podatkowa nie zawiera przepisu mówiącego o tym, że podpis umocowanego pełnomocnika na formularzu podatkowym zwalnia prowadzącego działalność od odpowiedzialności. I to on jest odpowiedzialny za jego prawidłowość i wyliczenie kwoty. Jeżeli zatem biuro księgowe we Wrocławiu niedoszacuje podatek - niezależnie od tego z jakiego powodu - zaległość zsumowaną z odsetkami zawsze płaci prowadzący działalność. Biura ta rozliczają podatki, prowadzą ewidencje, składają wszystkie niezbędne deklaracje i dokumenty do stosownych urzędów. Jeżeli biura rachunkowe czy też biura księgowe popełniają błędy i nakazują przelać zbyt niską kwotę a konto zaliczki podatku, a urząd skarbowy to wywęszy, odpowiedzialność spadnie centralnie na prowadzącego działalność Jeżeli sądzisz, że cedując prowadzenie ksiąg rachunkowych do biura rachunkowo-podatkowego obronisz się przed odpowiedzialnością za pomyłki odnalezione przez US w mieście Wrocław to grubo się mylisz.. Zasada ta jest ważny niezależnie od tego, czy wyselekcjonowane biuro rachunkowe czy biuro księgowe będzie reprezentować Cię w jakimkolwiek postępowaniu przeciwko Izbie Skarbowej. Coraz większa ilość prowadzących działalność we Wrocławiu rezygnuje z indywidualnego prowadzenia rachunkowość, księgowość i ksiąg podatkowych i zleca do prowadzenia usługi księgowe i usługi rachunkowe wyspecjalizowanym firmom z Wrocławia i okolic. Nadzwyczaj często, wraz z usługami rachunkowymi realizowane są również usługi kadrowe. Nawet jeśli upoważnimy biuro do sporządzania i składania za nas deklaracji podatkowych.

Oto co uchwycił nasz reporter


biznes
pieniądz
przedsiębiorstwa


Fatal error: Call to undefined function getTagLabel() in /home/carinio/domains/akademiarodzinnychfinansow.pl/public_html/skins/b2business/sub.html.php on line 90