Publikacje

Najnowsze

Bazą do świadczenia na wysokim poziomie usług cloud computing dla firm sektora finansowego jest zintegrowana platforma obliczeniowa zespalająca serwery, sieć, pamięci masowe i oprogramowanie.

Akademia rodzinnych finansów i Biuro rachunkowe Aspres ogłaszają konkurs na biuro księgowe najbardziej przyjazne dla firm rodzinnych. Aplikacje do konkursu proszę składać na adres konkurs@akademiarodzinnychfinansow.pl.


Opublikowany przez Paweł Różański | 2017-05-06

Własna firma w kraju Napoleona
Wielu z nas marzy o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, nie wszyscy mają pomysł na biznes, innym brakuje funduszy lub odwagi.

Prowadzenie firmy wiąże się z większym nakładem pracy niż zatrudnienie u kogoś, ponieważ poza godzinami pracy będziemy musieli mimo wszystko poświęcać na nią czas.
Prowadząc własną działalność możemy jednak wiele zyskać, ponieważ będziemy spełniać się zawodowo, uzyskamy większą swobodę w działaniu i możemy liczyć na wyższe zarobki. Ryzyko zatem może się opłacić, zwłaszcza jeśli będziemy prowadzili działalność w obszarze naszych zainteresowań i zgodnie z potrzebami rynku. Trudno bowiem liczyć na sukces, jeśli otworzymy sklep spożywczy obok już istniejącego lub kolejny zakład fryzjerski na ulicy. Oczywiście, nie musi być to reguła, jednak szansa na sukces jest niewielka.
Jeszcze inaczej jest w przypadku prowadzenia działalności za granicą, na przykład we Francji czy Anglii. Na taki krok mogą i powinny zdecydować się osoby, które mają doświadczenie życia za granicą kraju, dobrze znają tamtejszy rynek i ludzi, a także język i przepisy prawa związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Prowadzenie firmy we Francji nie jest łatwe, ponieważ musimy zmierzyć się z wieloma odmiennościami w stosunku do pracy w Polsce. Osoby, które odniosły sukces na rynku w Polsce nie muszą tak samo dobrze radzić sobie we Francji. Pamiętajmy, że każdy kraj ma swoje odrębne przepisy, których zrozumienie wymaga od nas wiele pracy i ogromnej wiedzy. Zysk może być także dużo wyższy, bowiem Francja jest krajem dobrze rozwiniętym i zamożnym, ale musimy liczyć się też z możliwością porażki. Warto przed podjęciem decyzji dowiedzieć się jak wygląda windykacja we Francji, aby móc dochodzić swoich pieniędzy w przypadku porażki.

Oto co uchwycił nasz reporter


biznes
finanse
przedsiębiorstwa


Fatal error: Call to undefined function getTagLabel() in /home/carinio/domains/akademiarodzinnychfinansow.pl/public_html/skins/b2business/sub.html.php on line 90