Publikacje

Najnowsze

Bazą do świadczenia na wysokim poziomie usług cloud computing dla firm sektora finansowego jest zintegrowana platforma obliczeniowa zespalająca serwery, sieć, pamięci masowe i oprogramowanie.

Akademia rodzinnych finansów i Biuro rachunkowe Aspres ogłaszają konkurs na biuro księgowe najbardziej przyjazne dla firm rodzinnych. Aplikacje do konkursu proszę składać na adres konkurs@akademiarodzinnychfinansow.pl.


Opublikowany przez Janka | 2012-11-02

Oszczędzamy na przyszłość
Private banking
To rodzaj bankowości dla VIPów, a zatem osób mających znaczne sumy pieniędzy oraz oczekujących szczególnego traktowania. Private banking daje bardziej elastyczne możliwości pomnażania kapitału jak również daje większe możliwości. Osoby z zakresu private banking zazwyczaj obsługuje indywidualnie makler giełdowy, którego celem jest efektywne inwestowanie środków finansowych klienta oraz profesjonalne doradztwo.

Dom maklerski
To dom twoich oszczędności finansowych. W domu maklerskim pracują maklerzy, którzy zajmują się fachowo realizowaniem inwestycji w papiery wartościowe notowane na giełdach oraz rynkach kapitałowo-pieniężnych. Domy maklerskie najczęściej funkcjonują we współpracy z bankami.

Skromna część naszego społeczeństwa to osoby, dla jakich finanse osobiste i zarządzanie nimi odgrywają zasadniczą rolę w codziennym życiu. Pieniądze i inne kosztowności można inwestować samodzielnie w dostępne na rynku produkty finansowe. Ale współczesna bankowość i giełda to tak skomplikowane systemy, iż samo zapoznanie się oraz porównanie dostępnych na rynku ofert przyprawia już o zawrót głowy, a co tu myśleć dopiero o przeprowadzaniu zestawień a także analiz. Bardziej doświadczeni i aktywni inwestorzy mogą nabywać akcje albo też fundusze inwestycyjne samemu. Co począć jednak, kiedy mamy pieniądze do zainwestowania i nie mamy pojęcia, jak się zabrać do takiej inwestycji. A co w przypadku, kiedy posiadamy znaczną kwotę pieniędzy - więcej niż 100 tys. PLN - i chcielibyśmy zapobiec przykremu rozczarowaniu? W przypadku posiadania takich oszczędności zaliczamy się już do klientów z obszaru tzw. private banking i powinniśmy zdecydowanie powierzyć zarządzanie nimi osobom kompetentnym i wykwalifikowanym.

Każdy, kto przypadkowo nawet raz znalazł się w trudnej sytuacji materialnej, docenia moc dysponowania oszczędnościami. Życie z dnia na dzień i natychmiastowe przejadanie zgromadzonych pieniędzy jest komfortowe ale nie zabezpiecza nas przed nieprzewidzianymi historiami w przyszłości. Pieniądze szczęścia nie dają, ale w trudnych sytuacjach są wsparciem, na przykład w przypadku nagłej wizyty w szpitalu oraz konieczności poddania się drogiemu zabiegowi medycznemu.

Oto co uchwycił nasz reporter


finanse
bankowość
giełda
pieniądze
oszczędności


Fatal error: Call to undefined function getTagLabel() in /home/carinio/domains/akademiarodzinnychfinansow.pl/public_html/skins/b2business/sub.html.php on line 90