Publikacje

Najnowsze

Bazą do świadczenia na wysokim poziomie usług cloud computing dla firm sektora finansowego jest zintegrowana platforma obliczeniowa zespalająca serwery, sieć, pamięci masowe i oprogramowanie.

Akademia rodzinnych finansów i Biuro rachunkowe Aspres ogłaszają konkurs na biuro księgowe najbardziej przyjazne dla firm rodzinnych. Aplikacje do konkursu proszę składać na adres konkurs@akademiarodzinnychfinansow.pl.


Opublikowany przez Michalina Bartoszewska | 2015-05-12

Kantor- internetowy czy zwykły?
Chyba każdy chociaż raz w życiu musiał skorzystać z usług wymiany waluty w kantorze.

Jednak dzisiaj mamy do wyboru standardowe kantory, do których musimy przyjść i wymienić pieniądze oraz internetowe punkty wymiany walut. Nie można też zapomnieć o osobach prywatnych handlujących walutą, ale te zdecydowanie pojawiają się na ulicach coraz rzadziej. Mając więc do wyboru trzy sposoby co powinniśmy wybrać?

Kantor stacjonarny

Punktów kantorowych w każdym mieście jest kilka. Namnożyło się ich, ponieważ wielu Polaków wyemigrowało za granicę i przyjeżdżając do rodziny gdzieś muszą pieniądze wymienić. Dlatego takie punkty cieszą się dużą popularnością. Od razu po wejściu do kantoru można zobaczyć tablicę ze stawkami, które zmieniają się raz lub dwa razy dziennie. Jednak podchodząc do okienka zawsze możemy negocjować stawkę, zwłaszcza jeśli kupujemy lub sprzedajemy duże kwoty. Po transakcji wymiany otrzymujemy wydrukowane potwierdzenie.

Kantor internetowy

Z kolei każdy kantor internetowy to świetna opcja dla osób, które posiadają konto walutowe. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej kantoru, podać numer konta w złotówkach i konta walutowego i wybrać kwotę do przewalutowania i ją zlecić. W wyniku tej operacji po kilku godzinach przewalutowana kwota pojawi się na wskazanym przez nas koncie. Jest to bardzo szybka metoda, dostępna o każdej porze dnia i nocy, ale minusem jest konieczność posiadania konta walutowego, które nie wszyscy mają.

Wymiana waluty u osoby prywatnej

Ponieważ nadal można spotkać się z handlarzami walutą warto się chwilę zastanowić nad tą opcją. Zwykle można od nich kupić lub sprzedać walutę w bardziej korzystnym kursie. Ale z drugiej strony jak nie znamy się na walutach możemy dostać fałszywe pieniądze. Dlatego jest to opcja tylko dla osób, które wiedzą dokładnie jak rozpoznać pieniądze oryginalne od fałszywek. Z drugiej jednak strony można na tym skorzystać przy wymianie dużych kwot, bo będziemy te kilka złotych bogatsi.

Oto co uchwycił nasz reporter


biznes
pieniądz
przedsiębiorstwa
kantory
kursy walut


Fatal error: Call to undefined function getTagLabel() in /home/carinio/domains/akademiarodzinnychfinansow.pl/public_html/skins/b2business/sub.html.php on line 90