Publikacje

Najnowsze

Bazą do świadczenia na wysokim poziomie usług cloud computing dla firm sektora finansowego jest zintegrowana platforma obliczeniowa zespalająca serwery, sieć, pamięci masowe i oprogramowanie.

Akademia rodzinnych finansów i Biuro rachunkowe Aspres ogłaszają konkurs na biuro księgowe najbardziej przyjazne dla firm rodzinnych. Aplikacje do konkursu proszę składać na adres konkurs@akademiarodzinnychfinansow.pl.


Opublikowany przez Ewelina Lis | 2015-02-08

Jaki sprzęt może być przydatny do tłumaczeń?
Z tłumaczeniami symultanicznymi mamy do czynienia wszędzie tam, gdzie spotykają się ludzie wielu narodowości, posługujący się różnymi językami i trzeba tłumaczyć ich wypowiedzi ustnie, tak by byli w stanie zrozumieć się podczas spotkań biznesowych, międzynarodowych konferencji, pokazów lub wykładów.

Tłumaczenia symultaniczne  powinny odbywać się z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury. Sprzęt do tłumaczeń symultanicznych obejmuje przede wszystkim specjalną dźwiękoszczelną kabinę. Znajduje się w niej tłumacz, który posiada słuchawki podłączone do mikrofonu mówcy. Nasłuchując co przekazuje aktualnie wypowiadająca się osoba, tłumacz równocześnie za pośrednictwem swojego mikrofonu tłumaczy wypowiedź. Na specjalnym blacie zamontowanym w dźwiękoszczelnej kabinie może umieścić sprzęt elektroniczny pomocny przy tłumaczeniach (np. laptopa), materiały pomocnicze, a także sporządzać niezbędne notatki. Osoby siedzące na sali wysłuchują tłumaczenia w odpowiednim języku wybierając odpowiedni kanał odbiornika zamontowanego na swoim stanowisku.

Sprzęt do tłumaczeń symultanicznych może być na stałe montowany w pomieszczeniach konferencyjnych w formie specjalnych systemów pozwalających na tłumaczenie wypowiedzi nawet w kilkunastu językach dla kilkuset lub kilku tysięcy osób naraz. Istnieją także specjalne przenośne systemy do tłumaczenia symultanicznego. Są to systemy, które można wykorzystywać w przypadku, gdy w jeden dzień lub w kilka dni chce się przygotować kilka lub kilkanaście spotkań i nie ma czasu, sprzętu ani środków na montaż kabin symultanicznych. Mobilne systemy tłumaczeń są bardzo proste w obsłudze. Ich zaletą jest także to, że nie wymagają specjalnych umiejętności technicznych do ich zainstalowania w określonym miejscu.

Oto co uchwycił nasz reporter


biznes
finanse
pieniądz
tłumaczenia
konferencje


Fatal error: Call to undefined function getTagLabel() in /home/carinio/domains/akademiarodzinnychfinansow.pl/public_html/skins/b2business/sub.html.php on line 90