Publikacje

Najnowsze

Bazą do świadczenia na wysokim poziomie usług cloud computing dla firm sektora finansowego jest zintegrowana platforma obliczeniowa zespalająca serwery, sieć, pamięci masowe i oprogramowanie.

Akademia rodzinnych finansów i Biuro rachunkowe Aspres ogłaszają konkurs na biuro księgowe najbardziej przyjazne dla firm rodzinnych. Aplikacje do konkursu proszę składać na adres konkurs@akademiarodzinnychfinansow.pl.


Opublikowany przez Leon Kaliński | 2014-10-24

Inwestycyjny hit sezonu!
Dostępne na polskim rynku finansowym fundusze inwestycyjne oferują inwestorom możliwość zarabiania na różnych produktach, w zależności od rodzaju funduszu.

Do niedawna fundusz inwestycyjny kojarzył się jedynie z produktami finansowymi, bowiem sami zarządzającymi funduszami inwestowali w akcje, obligacje oraz inne instrumenty rynku pieniężnego. Obecnie fundusze coraz chętniej inwestują także w konkretne produkty czy akcje spółek z wybranej gałęzi gospodarki.

Fundusze inwestycyjne coraz chętniej sięgają po akcje spółek z sektora energetycznego czy budowlanego, biorąc pod uwagę perspektywy ich rozwoju. Jednak inwestowanie w akcje wiąże się z dużym ryzykiem. I choć inwestorzy zdają sobie sprawę, że inwestowanie w fundusze inwestycyjne przynosi zwroty dopiero w perspektywie kilku lat, to jednak sami zarządzający coraz częściej poszukują innych rozwiązań, które pozwalają inwestorom zarabiać także w krótszych okresach.

Na rynku były już fundusze, które inwestowały w metale szlachetne, niektóre z nich inwestowały w wybrane produkty spożywcze czy ropę, jednak zmieniająca się koniunktura sprawiła, że nawet na tak pewnych produktach, jak złoto czy ropa naftowa, które do niedawna notowały ciągłe wzrosty, w ciągu ostatnich kilku lat nie zawsze udawało się zarobić.

Dlatego coraz chętniej fundusze sięgają po rozwiązania, które są perspektywiczne. Faktem jest, że polskie społeczeństwo się starzeje i jednocześnie wydłuża się czas życia, zatem coraz więcej rozwiązań, także produktowych, powstaje z myślą o seniorach  Dlatego niektóre fundusze przychylniej spojrzały na rozwijający się rynek usług dla seniorów i oferują już możliwość inwestowania w usługi, skierowane do tej właśnie grupy. Inwestycja w domy seniora na pewno w perspektywie kilku najbliższych lat będzie przynosić coraz większe zyski, bowiem rośnie zapotrzebowanie na specjalistyczne placówki, w których seniorzy mogą mieszkać i mieć do dyspozycji personel medyczny.

Inwestycja w przyszłość seniorów przyniesie realne zyski w perspektywie kilkunastu lat, wraz z ciągłym rozwojem rynku usług skierowanych do seniorów. Więcej szczeółów na stronie www

Oto co uchwycił nasz reporter


finanse
ekonomia
biznes
fundusze inwestycyjne
inwestycje


Fatal error: Call to undefined function getTagLabel() in /home/carinio/domains/akademiarodzinnychfinansow.pl/public_html/skins/b2business/sub.html.php on line 90