Najnowsze

Bazą do świadczenia na wysokim poziomie usług cloud computing dla firm sektora finansowego jest zintegrowana platforma obliczeniowa zespalająca serwery, sieć, pamięci masowe i oprogramowanie.

Akademia rodzinnych finansów i Biuro rachunkowe Aspres ogłaszają konkurs na biuro księgowe najbardziej przyjazne dla firm rodzinnych. Aplikacje do konkursu proszę składać na adres konkurs@akademiarodzinnychfinansow.pl.


Bezpieczne paczki - zapakujemy zamówienie by bezpi

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Bezpieczne paczki - zapakujemy zamówienie by bezpi (...) powinniśmy zacząć decydując się na rozszerzenie naszej działalności o wysyłkę towarów? Otóż potrzebne nam będą przede wszystkim maszyna do pakowania, wszelkiego rodzaju opakowania ochronne oraz inne Zabezpieczenia paczek takie jak np. taśmy pakowe. Tu przydadzą się doskonałej jakości maszyny pakujące umożliwiające dobre (...)

Opublikowany przez Leon Kaliński | 2019-01-01

Bezpieczne paczki - zapakujemy zamówienie by bezpi

Spółki zagraniczne - sposób na podatki?

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, pieniądz

Spółki zagraniczne - sposób na podatki? (...) dla przedsiębiorców, którzy zajmują się importem czy eksportem w ramach Unii Europejskiej. Korzyści przyniesie przedsiębiorcom, którzy dążą do obniżenia obciążeń podatkowych. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać więcej anonimowości w działalności gospodarczej. Inwestorzy angażujący się kapitałowo w różnego rodzaju przedsięwzięcia również uzyskają profity z założenia spółki zagranicznej.Jeżeli chodzi o miejsca zakładania takich spółek, to inwestorzy powinni wziąć pod uwagę takie opcje jak Cypr, Wyspy Bahama, Belize, Brytyjskie Wyspy Dziewicze czy (...)

Opublikowany przez Zbigniew Wyrzykowski | 2017-08-01

Spółki zagraniczne - sposób na podatki?

Organizowanie eventów

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Organizowanie eventów (...) organizowaniem również takich imprez, jak pikniki rodzinne - w ich trakcie uczestnicy mogą wziąć udział w licznych tematycznych konkursach, posłuchać lokalnych artystów, skosztować tradycyjnych specjalności czy dań z grilla. Tego typu wydarzenia najczęściej oczywiście organizowane są w trakcie lata i w ciepłe jesienne miesiące.Organizacja wyjazdu firmowegoJeśli (...)

Opublikowany przez Zbigniew Wyrzykowski | 2017-04-24

Organizowanie eventów

Grupa Kapitałowa CRK z Ostrowa Wielkopolskiego

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, gospodarka, grupa, kapitał, pieniądz, spółka

Grupa Kapitałowa CRK z Ostrowa Wielkopolskiego (...) wyższe oraz jeden szpital. Informacje z Ostrowa Wlkp często pokazują, że młodzi ludzie opuszczają miasto w celu znalezienia lepszej pracy, uczelni, czy po prost innego miejsca gdzie będą mieć zapewniony lepszy (...)

Opublikowany przez Michalina Bartoszewska | 2017-03-27

Grupa Kapitałowa CRK z Ostrowa Wielkopolskiego

Korzystanie z usług biura tłumaczeń

Powiązane tagi: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa, tłumaczenia

Korzystanie z usług biura tłumaczeń (...) Nie każdy przedsiębiorca włada językiem obcym, jednak tego rodzaju braki, nie powinny stawać na drodze do rozwijania firmy poza granicami kraju. Jak zatem poradzić sobie z tego typu sytuacją?Otóż przede wszystkim, w momencie pozyskania przez nas zagranicznego kontrahenta, wartym jest dokładna analiza umowy, jaką będziemy mieli zawrzeć z naszym przyszłym klientem. W związku z powyższym, tłumaczenia techniczne z zakresu ekonomii, będą tutaj (...)

Opublikowany przez Michalina Bartoszewska | 2017-03-05

Korzystanie z usług biura tłumaczeń

Filtry oddechowe Rato w służbie czlowieka

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Filtry oddechowe Rato w służbie czlowieka (...) organizm może działać sprawnie bardzo długo, pod warunkiem, że uchronimy się przed złowrogim atakiem brudu.Od zagrożeń czyhających w wirującym powietrzu, uchronić nas może producent filtrów oddechowych dostarczanych przez rato.pl Filtry te, to sprawdzone uszczelnienie mechaniczne do pomp. Są ich różne rodzaje. Zadaniem filtrów oddechowych, jest (...)

Opublikowany przez Zbigniew Wyrzykowski | 2017-01-22

Filtry oddechowe Rato w służbie czlowieka

Instalacja brodzika do prysznica

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Instalacja brodzika do prysznica (...) natomiast sprawić, że nasza łazienka czy też kuchnia będzie wyglądała bardzo źle. Tym nie mniej, jeśli zdecydujemy się na zakup brodzika do prysznica, a już po zakończeniu urządzania łazienki okaże się, że jest on wadliwy, to będziemy w sporych tarapatach. Pomimo dostępności brodzików i (...)

Opublikowany przez Ewelina Lis | 2016-07-05

Instalacja brodzika do prysznica

Adwokat Waśko w mieście Piła

Powiązane tagi: adwokat, biznes, ekonomia, pieniądz, piła, prawo

Adwokat Waśko w mieście Piła (...) to wystarczy, iż rozejrzysz się za nimi z pewnością pojawi się na Twoim ekranie z pewnością odpowiedni oddział. W czym specjalizuje się ta kancelaria adwokacka? Absolutnie we wszystkich sprawach, jednak, jak w każdym miejscu są tutaj osoby, które na (...)

Opublikowany przez Wiesław Dolata | 2016-05-24

Adwokat Waśko w mieście Piła

Jak uniknąć utraty nieruchomości i ruchomości

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, komornik, prawo

Jak uniknąć utraty nieruchomości i ruchomości (...) jedyne co uchroni nas przed utratą naszego mieszkania, będzie niezwłoczne wpłacenie pełnej sumy wraz z opłatami, a nawet zapłaceniem prowizji dla komornika, który już rozpoczął pewne procedury w celu dalszej odsprzedaży mieszkania. Jeżeli zbyt długo czekamy ze spłatą, choćby z braku (...)

Opublikowany przez Paweł Różański | 2016-05-04

Jak uniknąć utraty nieruchomości i ruchomości

Fitness w polskich miastach

Powiązane tagi: ekonomia, finanse, fitness, motywacja pracowników, przedsiębiorstwa

Fitness w polskich miastach (...) Marzysz o sylwetce modelki, która dumnie paraduje po wybiegu? A może po prostu chcesz świetnie prezentować się na plaży? Jeżeli odpowiedź na te pytania jest twierdząca, a ty chcesz zmienić swoje życie i zrobić "nowego siebie" odwiedź nasze kluby fitness BiałystokĆwiczenia fizyczne nie są prostą sprawą - (...)

Opublikowany przez Leon Kaliński | 2015-11-09

Fitness w polskich miastach

Jak zostać prawnikiem?

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, pieniądz, prawo

Jak zostać prawnikiem? (...) pewno będzie znany wiedeński adwokat. Może więc warto pójść w tym kierunku? Jeśli zaczniemy pracę jako prawnik, na pewno wiele na tym zyskamy.Oczywiście zanim zaczniemy wykonywać dane prace, musimy zdobyć odpowiednie wykształcenie. Zapiszmy się więc na studia prawnicze. Oferuje je już naprawdę wiele uczelni. Kierujmy w takie uczelnie, które cieszą się sporym uznaniem. Dzięki temu (...)

Opublikowany przez Paweł Różański | 2015-11-03

Jak zostać prawnikiem?

Jak zorganizować przyjęcie?

Powiązane tagi: ekonomia, hostessy, marketing, pieniądz, promocja, przedsiębiorstwa

Jak zorganizować przyjęcie? (...) Na pewno każdy z nas od czasu do czasu bierze udział w pewnych przyjęciach. W końcu to na nich możemy się wybawić i wyszaleć. A rozrywka przynosi nam naprawdę wiele zalet. Dzięki niej zapominamy o swoich codziennych problemach i zmartwieniach. Zyskujemy (...)

Opublikowany przez Zbigniew Wyrzykowski | 2015-11-01

Jak zorganizować przyjęcie?

Porządnie wysprzątane wnętrze

Powiązane tagi: ekonomia, finanse, pieniądz, usługi

Porządnie wysprzątane wnętrze (...) Bardzo wiele osób uważa, że wynajmowanie firmy sprzątającej mija się z celem. Przecież odkurzenie i wytarcie mebli, podłóg czy łazienki nie jest niczym trudnym. Po co więc wydawać pieniądze? Wystarczy raz zaobserwować jak sprząta profesjonalny serwis sprzątający by przekonać się, że warto zapłacić za usługi takich firm. Przede wszystkim ekipa sprzątająca jest doskonale przygotowana do swojej pracy. (...)

Opublikowany przez Ewelina Lis | 2015-03-07

Porządnie wysprzątane wnętrze

Inwestycje w budownictwie

Powiązane tagi: budownictwo, ekonomia, finanse, przedsiębiorstwa

Inwestycje w budownictwie (...) pierwszej kolejności należy wybrać przeglądy budowlane i wybrać idealne dla siebie parametry. Co więcej warto wiedzieć, że cały proces składa się z szeregu czynności. W pierwszej kolejności należy, więc opracować projekt budowlany, uzyskać wymagane pozwolenia na jego realizację, a dopiero wówczas możemy przejść do etapu realizacyjnego. W chwil, kiedy nasz budynek będzie gotowy, potrzebujemy z kolei wykonać adekwatne ekspertyzy techniczne, dzięki którym zostanie sprawdzona poprawność (...)

Opublikowany przez Ewelina Lis | 2015-01-03

Inwestycje w budownictwie

Inwestycyjny hit sezonu!

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, fundusze inwestycyjne, inwestycje

Inwestycyjny hit sezonu! (...) spółek z wybranej gałęzi gospodarki.Fundusze inwestycyjne coraz chętniej sięgają po akcje spółek z sektora energetycznego czy budowlanego, biorąc pod uwagę perspektywy ich rozwoju. Jednak inwestowanie w akcje wiąże się z dużym ryzykiem. I choć inwestorzy zdają sobie sprawę, że inwestowanie w fundusze inwestycyjne przynosi zwroty dopiero w perspektywie kilku lat, to jednak sami zarządzający coraz częściej poszukują innych (...)

Opublikowany przez Leon Kaliński | 2014-10-24

Inwestycyjny hit sezonu!

Private equity vs venture capital

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, inwestowanie, pieniądz

Private equity vs venture capital (...) pozycji na rynku. Takie firmy potrzebują kapitału na rozwój i ekspansję. Specyfika venture capitalFundusze venture capital pozyskują inwestorów dla nowych spółek, dopiero rozwijających się i planujących zdobyć pozycję na rynku najczęściej poprzez wdrożenie innowacyjnych pomysłów i rozwiązań, które wiążą się ze sporym ryzykiem. Pozyskanie inwestorów warunkuje byt takich spółek.Korzyści dla spółekPrivate equity służy przede wszystkim pozyskaniu źródeł finansowania wspierających procesy rozwoju nowych technologii czy wdrożenia nowych (...)

Opublikowany przez Ewelina Lis | 2014-09-22

Private equity vs venture capital

Nagrody dla pracowników

Powiązane tagi: ekonomia, finanse, pieniądz

Nagrody dla pracowników (...) Niektóre firmy w dowód uznania dla swoich pracowników fundują im rewelacyjne premie, w najrozmaitszych formach. Może być to ekwiwalent pieniężny, bony na zakupy, czy wyjazd motywacyjny.Ostatnia z form popularna jest szczególnie pośród dużych firm, czy wielkich korporacji, które stać na opłacenie bardzo drogich podróży dla wybijających się pracowników, a także dla swoich biznesowych partnerów. wyjazdy integracyjne dla firm te, to najczęściej ekskluzywne wycieczki do najróżniejszych miejsc, egzotycznych zakątków świata, gdzie w przyjaznej atmosferze i na całkowitym luzie, wszyscy uczestnicy takiej podróży mają okazję na pełen relaks i integrację zespołu. Popularnym kierunkiem takich wyjazdów, są miejsca, do (...)

Opublikowany przez Leon Kaliński | 2014-09-22

Nagrody dla pracowników

Czy istnieją raje podatkowe?

Powiązane tagi: ekonomia, finanse, pieniądz

Czy istnieją raje podatkowe? (...) Każda firma a raczej jej prowadzenie wiąże się zazwyczaj z kosztami. Mogą być one bardzo różnorodne ich wysokość zależy przede wszystkim albo rzec można w bardzo dużej mierze od tego, ile firma będzie musiała opłacać podatków.W naszym kraju są to dość spore sumy nie dziwi więc to, że coraz więcej właścicieli firm poszukuje sposobu na to aby zmniejszyć ich wysokość. Poszukiwanie sposobów i wykorzystywanie tych dostępnych do zmniejszenia kwot opłacanych podatków to tak zwana optymalizacja podatkowa. Pomocne mogą być przy tym takie serwisy, jak np. .Teraz z takich możliwości korzysta co roku coraz więcej firm. Zazwyczaj decydują się na to, aby wykorzystać tak zwane raje podatkowe. (...)

Opublikowany przez Paweł Różański | 2014-08-16

Czy istnieją raje podatkowe?

Jak pozyskać kapitał?

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, windykacja

Jak pozyskać kapitał? (...) tych maluczkich, którzy ciułają grosz do grosza i marzą o wielkiej wygranej, jak również o tych wielkich, dla których pozyskiwanie kapitału to zupełnie inna droga. Dla tych pierwszych nadarza się okazją, którą mogą wykorzystać nie tracąc zbyt wiele, no chyba, że zainwestują swój cały majątek. Jeśli chodzi natomiast o pomnażanie kapitału wielkiej korporacji, dużego (...)

Opublikowany przez Leon Kaliński | 2014-07-02

Jak pozyskać kapitał?

Rynek wynajmu w Warszawie

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, mieszkania, nieruchomości, ogłoszenia, przedsiębiorstwa

Rynek wynajmu w Warszawie (...) byłoby mieszkanie kupić. Niestety, od 1 stycznia 2014 roku należy mieć wkład własny w wysokości minimum 5% wartości nieruchomości. To efekt rekomendacji "S" wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego. Zgodnie z nią wymagany wkład własny będzie rósł co roku o kolejne 5%, by w 2017 roku sięgnąć 20% (...)

Opublikowany przez Leon Kaliński | 2014-05-31

Rynek wynajmu w Warszawie

Biura rachunkowe

Powiązane tagi: ekonomia, finanse, księgowość, pieniądz, podatki

Biura rachunkowe (...) Od wielu lat świetnie funkcjonuje powiedzenie, że człowiek w życiu musi zrobić tylko dwie rzeczy - umrzeć i rozliczyć się z urzędem skarbowym. Całą resztę może wykonać, ale nie musi. Pomijając konieczność śmierci jako elementu życia, niezaprzeczalnym pozostaje fakt, że urząd skarbowy jest instytucją, która o swoje interesy dba, jak nikt inny. Wszelkie próby oszukania jej i niepłacenia należnych podatków, (...)

Opublikowany przez Paweł Różański | 2014-02-02

Biura rachunkowe

Czym jest e-sąd?

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, pieniądz

Czym jest e-sąd? (...) późno niż wcale, jednak można było zareagować wcześniej na aktywność sądu, który jest wydziałem sądu w Lublinie i z zaległych spraw uczynił sobie źródło dochodu. Winą e-sądu była powierzchowność działania oraz sprzyjanie przez to różnym oszustom. Oczywiście ze szkodą osób prywatnych, bo pozwy adresowane były do zwyczajnych ludzi. Znana jest sprawa Jerzego G. , który otrzymał nakaz spłaty długu z e-sądu. Problem w tym, że pan Jerzy G., emeryt, jest bardzo skrupulatną osobą i przechowuje dokumenty – posiadał potwierdzenie spłaty kredytu zaciągniętego w AIG Banku. Przedstawił je i sprawa została umorzona. Jednak nie wszyscy są aż tak zapobiegliwi i popadają w spore kłopoty. Tymczasem wystarczy walczyć o (...)

Opublikowany przez Ewelina Lis | 2013-12-06

Czym jest e-sąd?

Czy outsourcing księgowości ma sens?

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Czy outsourcing księgowości ma sens? (...) jednak to, by oferowane klientom usługi księgowe były wykonywane na jak najwyższym poziomie. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych sytuacji, w jakich powstałyby dodatkowe koszty związane z odsetkami bądź karami za niewłaściwe rozliczenia. Wybierając ofertę BSO Outsourcing księgowości dla firm możemy mieć pewność, że nasze księgi rachunkowe będą powierzone profesjonalistom, którzy będą je prowadzić w odpowiedni sposób. (...)

Opublikowany przez Leon Kaliński | 2013-10-16

Czy outsourcing księgowości ma sens?

Ochrona dziedzictwa kulturowego

Powiązane tagi: dofinansowania, ekonomia, fundusze europejskie, pieniądz, przedsiębiorstwa

Ochrona dziedzictwa kulturowego (...) nasz obraz w oczach innych Państw. Dlatego inwestycja w kulturę jest niezwykle ważna. Nieustannie powstaje wiele projektów rządowych i tych sfinansowanych przez unię europejskią, które doprowadzają do rozwoju różnych wymiarów naszego życia. Podstawową rzeczą jest dzisiaj odpowiednie zabezpieczenie obiektów i wsparcie, działań które są ważne dla kultury. Najświeższym przedsięwzięciem jest tak zwany program XI. (...)

Opublikowany przez Paweł Różański | 2013-02-28

Ochrona dziedzictwa kulturowego

Spada liczba kredytów gotówkowych

Powiązane tagi: debet, ekonomia, finanse, kredyty, pieniądz, pożyczki

Spada liczba kredytów gotówkowych (...) online. Pożyczka w zasięgu rękiRosnąca popularność firm oferujących kredyt przez sms zachęcają do pożyczania oferując kwoty już od kilkuset złotych na dowolny cel i bardzo korzystne warunki. Czasem wysokość raty oraz sposób spłaty takiej pożyczki przez internet niejednokrotnie jest indywidualnie W dość ciekawy sposób przygotowano zestawienie chwilówek zamieszczono tu i tutaj. przez samego pożyczkobiorcę. Atutem wielu firm są czytelne i jasne zasady udzielenia takich kredytów, jasno określające kwotę pożyczki oraz kwotę zwrotu w określonym czasie. ustalana Pamiętajmy jednak, że kredytów przez sms banki nie udzielają. Bezspornie atuty firm które oferują tego typu usługi (...)

Opublikowany przez Darek P. | 2012-11-19

Spada liczba kredytów gotówkowych

Bezpieczne ubezpieczenia z brokerem

Powiązane tagi: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa, ubezpieczenia

Bezpieczne ubezpieczenia z brokerem (...) W ramach obsługi i kontroli wdrożonego programu oferowane są: modyfikowanie programu do zmiennych potrzeb klienta, nadzór nad uruchomieniem wdrożonego programu i ocena jego przebiegu, administracja polisami - aktualizacja danych, sprawdzanie terminów wygaśnięcia polis i monitorowanie terminów płatności, awaryjne reagowanie na nowe potrzeby ubezpieczeniowe klienta. Ubezpieczenie członków zarządu pokrywa straty pieniężne wyrządzone przez członków zarządu wynikające z nieodpowiedniego zarządzania firmą. Polisa OC zarządu spółki to inaczej ubezpieczenie D&O. Skrót ten wywodzi się oczywiście z języka angielskiego od nazwy: 'Directors and officers liability insurance'. Produkt kierowany jest dla członków zarządów, prokurentów spółek kapitałowych, członków rad nadzorczych. Ubezpieczenie (...)

Opublikowany przez Jasia P. | 2012-11-01

Bezpieczne ubezpieczenia z brokerem

Marketingowe wsparcie firm

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Marketingowe wsparcie firm (...) zaczynając od sposobów czerpiących z public relations a kończąc na dorobku z obszaru marketingu. Typem badań z obszaru marketingu a także psychologii są badania fokusowe. Wyszkolony prowadzący opracowuje scenariusz badania fokusowego, a potem powołuje według właściwego klucza grupy fokusowe. Uczestnicy takiego badania w każdej grupie gromadzą jednostkowe wyniki eksperymentu, a na zakończenie trener przekształca wyniki fragmentaryczne w wyniki całościowe i dostaje końcowe wyniki badań fokusowych. Wyniki badań marketingowych odnośnie pracy (...)

Opublikowany przez Paweł Różański | 2010-10-31

Marketingowe wsparcie firm