Publikacje

Najnowsze

Bazą do świadczenia na wysokim poziomie usług cloud computing dla firm sektora finansowego jest zintegrowana platforma obliczeniowa zespalająca serwery, sieć, pamięci masowe i oprogramowanie.

Akademia rodzinnych finansów i Biuro rachunkowe Aspres ogłaszają konkurs na biuro księgowe najbardziej przyjazne dla firm rodzinnych. Aplikacje do konkursu proszę składać na adres konkurs@akademiarodzinnychfinansow.pl.


Opublikowany przez Ewelina Lis | 2013-12-06

Czym jest e-sąd?

E-sąd jest diabelskim wynalazkiem obecnych czasów. Dzięki jego pracy coraz więcej osób ma możliwość zarabiania na długach. E-sąd, czyli sąd elektroniczny, działający wirtualnie oraz rozpatrujący najprostsze sprawy, działa od 2010 roku. Jego ofiarą padły setki tysięcy osób.

Ofiarą, ponieważ pozwy były przygotowywane niejednokrotnie z pogwałceniem obowiązujących przepisów: nie zawierały pełnych danych lub domagały się spłaty nieistniejącego kredytu lub długu mocno przeterminowanego. Sędziowie, prokuratorzy oraz prawnicy zwracali uwagę na złe działanie e-sądu i alarmowali. Dopiero po trzech latach działania e-sądu ustawodawca zareagował i wprowadził ustawę, ograniczającą możliwość działania e-sądu. Lepiej późno niż wcale, jednak można było zareagować wcześniej na aktywność sądu, który jest wydziałem sądu w Lublinie i z zaległych spraw uczynił sobie źródło dochodu. Winą e-sądu była powierzchowność działania oraz sprzyjanie przez to różnym oszustom. Oczywiście ze szkodą osób prywatnych, bo pozwy adresowane były do zwyczajnych ludzi. Znana jest sprawa Jerzego G. , który otrzymał nakaz spłaty długu z e-sądu. Problem w tym, że pan Jerzy G., emeryt, jest bardzo skrupulatną osobą i przechowuje dokumenty – posiadał potwierdzenie spłaty kredytu zaciągniętego w AIG Banku. Przedstawił je i sprawa została umorzona. Jednak nie wszyscy są aż tak zapobiegliwi i popadają w spore kłopoty.

Tymczasem wystarczy walczyć o swoje i nie dać się ścigać za długi, których nie ma. Z usług e-banku często korzystają zagraniczni oszuści i w ten sposób zarabiają pieniądze. E-sąd otrzymał już pięć milionów pozwów i zawsze szedł na rękę firmom, kosztem osób prywatnych. Dlatego ustawodawca w końcu ukrócił te praktyki i domaga się, aby firmy składające sp

rawy do e-sądu dysponowały dokładnymi danymi osób pozwanych. Pomoże to ukrócić sprawy wirtualnych długów i stanie się batem na dłużników. Jest to optymalne działanie, jednak szkoda, że zostało podjęte tak późno. Rozwaga jest niezbędna we wszelkich sprawach, a dłużnicy muszą być czujni i mieć świadomość, że to od nich oczekuje się udowodnienia spłaty dawnego długu lub jego fikcyjności.

Oto co uchwycił nasz reporter


biznes
ekonomia
pieniądz


Fatal error: Call to undefined function getTagLabel() in /home/carinio/domains/akademiarodzinnychfinansow.pl/public_html/skins/b2business/sub.html.php on line 90