Publikacje

Najnowsze

Bazą do świadczenia na wysokim poziomie usług cloud computing dla firm sektora finansowego jest zintegrowana platforma obliczeniowa zespalająca serwery, sieć, pamięci masowe i oprogramowanie.

Akademia rodzinnych finansów i Biuro rachunkowe Aspres ogłaszają konkurs na biuro księgowe najbardziej przyjazne dla firm rodzinnych. Aplikacje do konkursu proszę składać na adres konkurs@akademiarodzinnychfinansow.pl.


Opublikowany przez Paweł Różański | 2014-08-16

Czy istnieją raje podatkowe?
Każda firma a raczej jej prowadzenie wiąże się zazwyczaj z kosztami.

Mogą być one bardzo różnorodne ich wysokość zależy przede wszystkim albo rzec można w bardzo dużej mierze od tego, ile firma będzie musiała opłacać podatków.

W naszym kraju są to dość spore sumy nie dziwi więc to, że coraz więcej właścicieli firm poszukuje sposobu na to aby zmniejszyć ich wysokość. Poszukiwanie sposobów i wykorzystywanie tych dostępnych do zmniejszenia kwot opłacanych podatków to tak zwana optymalizacja podatkowa. Pomocne mogą być przy tym takie serwisy, jak np. .

Teraz z takich możliwości korzysta co roku coraz więcej firm. Zazwyczaj decydują się na to, aby wykorzystać tak zwane raje podatkowe. Określenie raju podatkowego wykorzystuje się w stosunku do krajów w których stawki podatku są znacznie niższe i warunki prowadzenia działalności dość przystępne. Dlatego też w takich krajach powstaje z każdym rokiem coraz więcej firm.

Najwięcej osób do prowadzenia działalności wykorzystuje spółki off shore. Są to spółki założone przez obcokrajowców, jednak zgodnie z zasadami panującymi w danym kraju. Takie rozwiązanie umożliwia im bowiem rozliczanie się z podatków właśnie na zasadach przewidzianych w konkretnym kraju. Obecnie coraz więcej osób zanim zdecyduje się na taki krok wykonuje operacje takie jak planowanie podatkowe, które zazwyczaj jednoznacznie potwierdzają zasadność takiego posunięcia.

Aktualnie krajem, którzy chyba należy do czołówki w tym zakresie zaliczyć można Cypr. Tam stawki podatków są niezwykle niskie a założenie spółki off shore zajmuje niewiele czasu. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na taki krok, zakładają konto zagraniczne, poszukują biura do wynajęci na siedzibę spółki na Cyprze i rozpoczynają procedurę jej założenia. Okazuje się, że dzięki temu można zaoszczędzić dość wysokie sumy, dlatego też ilość osób je zakładających rośnie pomimo tego, ze niedawna zmiana przepisów stała się mniej korzystna. Jednak i tak wciąż warunki jakie oferuje Cypr w tym zakresie należą do najbardziej przystępnych dla naszych rodaków.

Oto co uchwycił nasz reporter


finanse
ekonomia
pieniądz


Fatal error: Call to undefined function getTagLabel() in /home/carinio/domains/akademiarodzinnychfinansow.pl/public_html/skins/b2business/sub.html.php on line 90