Najnowsze

Bazą do świadczenia na wysokim poziomie usług cloud computing dla firm sektora finansowego jest zintegrowana platforma obliczeniowa zespalająca serwery, sieć, pamięci masowe i oprogramowanie.

Akademia rodzinnych finansów i Biuro rachunkowe Aspres ogłaszają konkurs na biuro księgowe najbardziej przyjazne dla firm rodzinnych. Aplikacje do konkursu proszę składać na adres konkurs@akademiarodzinnychfinansow.pl.


Bezpieczne paczki - zapakujemy zamówienie by bezpi

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Bezpieczne paczki - zapakujemy zamówienie by bezpi (...) Posiadasz sklep prowadzący sprzedaż wyłącznie stacjonarną, ale chciałbyś rozwinąć skrzydła również w dziedzinie sprzedaży wysyłkowej? Bez dwóch zdań sprzedaż wysyłkowa powinna być dostępna w każdym sklepie, bo daje nam większe możliwości zarobku ze względu na poszerzanie się potencjalnej grupy klientów. Tylko od czego (...)

Opublikowany przez Leon Kaliński | 2019-01-01

Bezpieczne paczki - zapakujemy zamówienie by bezpi

Spółki zagraniczne - sposób na podatki?

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, pieniądz

Spółki zagraniczne - sposób na podatki? (...) Założenie spółki zagranicznej jest o wiele tańszym rozwiązaniem w porównaniu do dedykowanych funduszy inwestycyjnych zamkniętych. Nie tylko pozwala zmniejszyć, ale w niektórych przypadkach nawet zlikwidować opodatkowanie. Chociaż może być ono także odroczone. Ponadto działanie takiej spółki może odbywać się w sposób anonimowy. Założenie spółki za granicą daje możliwość bycia bardziej stabilnym, a dodatkowo bardziej przyjaznym w odniesieniu do otoczenia prawnego.Spółki zagraniczne są niezmiernie korzystne między innymi dla inwestorów giełdowych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie (...)

Opublikowany przez Zbigniew Wyrzykowski | 2017-08-01

Spółki zagraniczne - sposób na podatki?

Własna firma w kraju Napoleona

Powiązane tagi: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

Własna firma w kraju Napoleona (...) Wielu z nas marzy o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, nie wszyscy mają pomysł na biznes, innym brakuje funduszy lub odwagi. Prowadzenie firmy wiąże się z większym nakładem pracy niż zatrudnienie u kogoś, ponieważ poza godzinami pracy będziemy musieli mimo wszystko poświęcać na nią czas. Prowadząc własną działalność możemy jednak wiele zyskać, ponieważ będziemy spełniać się zawodowo, uzyskamy większą swobodę w działaniu i możemy liczyć na wyższe zarobki. Ryzyko zatem może się opłacić, zwłaszcza jeśli będziemy prowadzili działalność w obszarze naszych (...)

Opublikowany przez Paweł Różański | 2017-05-06

Własna firma w kraju Napoleona

Organizowanie eventów

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Organizowanie eventów (...) Obecnie w każdym większym mieście takim jak Warszawa czy Kraków znajduje się co najmniej jedna firma, której specjalnością jest organizacja eventów i imprez. Nic dziwnego, to bardzo interesujący sposób na wspólne spędzacie czasu - czy to przez pracowników jednej firmy, czy na przykład rodziny związane z jedną szkołą lub przedszkolem.Firmy eventowe zajmują się (...)

Opublikowany przez Zbigniew Wyrzykowski | 2017-04-24

Organizowanie eventów

Grupa Kapitałowa CRK z Ostrowa Wielkopolskiego

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, gospodarka, grupa, kapitał, pieniądz, spółka

Grupa Kapitałowa CRK z Ostrowa Wielkopolskiego (...) Ostrów Wielkopolski jest jednym z miast leżących w województwie wielkopolskim, liczącym troszkę ponad siedemdziesiąt tysięcy mieszkańców. Jest to miasto średniej wielkości, posiadające tylko 2 szkoły (...)

Opublikowany przez Michalina Bartoszewska | 2017-03-27

Grupa Kapitałowa CRK z Ostrowa Wielkopolskiego

Filtry oddechowe Rato w służbie czlowieka

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Filtry oddechowe Rato w służbie czlowieka (...) Na każdym kroku czyhają złowrogie bakterie, gotowe zaatakować nasz system oddechowy. Małe niewidoczne gołym okiem, organizmy ukrywają się nie tylko w ulicznym kurzu, ale i pozornie sterylnych pomieszczeniach. Na podobnych zasadach jak nasz organizm, działa niezliczona ilość sprzętu wykorzystywana w różnych gałęziach gospodarki. Ich żywot podobnie jak nasz (...)

Opublikowany przez Zbigniew Wyrzykowski | 2017-01-22

Filtry oddechowe Rato w służbie czlowieka

Firma sprzątająca w Lublinie

Powiązane tagi: biznes, czystość, firma, pieniądz, przedsiębiorstwa, sprzątanie

Firma sprzątająca w Lublinie (...) W wielu budynkach użyteczności publicznej takich jak szkoły, banki czy urzędy miasta lub gminy z reguły do utrzymywania porządku są zatrudnione sprzątaczki na etacie. Tego typu zatrudnienie jest widoczne głównie w małych miejscowościach. W dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków, (...)

Opublikowany przez Michalina Bartoszewska | 2016-07-17

Firma sprzątająca w Lublinie

Zegarek - więcej niż czasomierz

Powiązane tagi: biznes, dom, finanse, pieniądz, ściana, wygląd, zegarek

Zegarek - więcej niż czasomierz (...) Zegarek to bardzo funkcjonalny gadżet, nigdy niewychodzący z mody - moja dziewczyna jest zadowolona z tych zegarków https://techtime.pl/pl/c/Zegarki-damskie/68 Poza oczywistą funkcją odmierzania czasu, zegarek to element stylizacji, nadający ostatniego (...)

Opublikowany przez Wiesław Dolata | 2016-07-11

Zegarek - więcej niż czasomierz

Instalacja brodzika do prysznica

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Instalacja brodzika do prysznica (...) Podczas budowy domu, czy też urządzania surowego mieszkania należy być bardzo uważnym, ponieważ okazuje się, że każda najmniejsza decyzja, którą się wtedy podejmuje ma olbrzymie znaczenie. Gdy już bowiem wszystko zostanie skończone, bardzo często trudno jest cokolwiek zmienić. Jedna zła decyzja może (...)

Opublikowany przez Ewelina Lis | 2016-07-05

Instalacja brodzika do prysznica

Dlaczego warto zdecydować się na ogród zimowy

Powiązane tagi: biznes, dach, przedsiębiorstwa, zadaszenie

Dlaczego warto zdecydować się na ogród zimowy (...) To dość oczywiste, że każdy z nas stara się jak najlepiej zaaranżować wnętrze swojego domu. W tym celu interesujemy się wszelkimi dodatkami, które możemy włączyć do poszczególnych pomieszczeń. Jeśli więc szukamy niepowtarzalnej ozdoby, dobrym wyborem będą dla nas ogrody zimowe Warszawa. Dlaczego więc warto się na nie zdecydować?Po pierwsze, takie ogrody bez wątpienia pełnią doskonale funkcje (...)

Opublikowany przez Michalina Bartoszewska | 2016-07-03

Dlaczego warto zdecydować się na ogród zimowy

Adwokat Waśko w mieście Piła

Powiązane tagi: adwokat, biznes, ekonomia, pieniądz, piła, prawo

Adwokat Waśko w mieście Piła (...) skupić się na konkretnym przykładzie. Jeśli jesteś mieszkańcem Piły, to w razie potrzebny, powinieneś skorzystać z usługi kancelarii adwokackiej w Pile Jak ich znaleźć? Możesz odwiedzić ich budynek fizyczny, a jeśli nie wiesz, jak ich znaleźć, (...)

Opublikowany przez Wiesław Dolata | 2016-05-24

Adwokat Waśko w mieście Piła

Tworzenie reklamy przez Clipshop

Powiązane tagi: biznes, pieniądz, przedsiębiorstwa

Tworzenie reklamy przez Clipshop (...) Sercem procesu tworzenia każdej reklamy jest oczywiście pomysł. Za opracowanie go odpowiadają specjalnie przygotowani ludzie. Zwykle tacy pracownicy wykazują duży poziom kreatywności. Jednak oprócz tego muszą też charakteryzować się dobrym rozeznaniem w świecie marketingu, rodzajach reklamy i aktualnie panujących trendach. Obecnie popularną formą jest ambient, czyli reklama bardzo nietypowa, umieszczona w miejscach, gdzie nikt nie spodziewa się treści reklamowych i podana w sposób, który sugeruje jej oddolne zamieszczenie przez innych konsumentów. Także (...)

Opublikowany przez Zbigniew Wyrzykowski | 2016-05-09

Tworzenie reklamy przez Clipshop

Jak uniknąć utraty nieruchomości i ruchomości

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, komornik, prawo

Jak uniknąć utraty nieruchomości i ruchomości (...) Jeżeli zbyt długo zalegamy z płaceniem czynszu za mieszkanie, powinniśmy wziąć pod uwagę, że po nazbieraniu się sporej sumy zaległości, nasze mieszkanie może zająć Komornik Sądowy Damian Skóra z Bydgoszczy Jeżeli już to nastąpi, sprawa nie będzie wyglądała zbyt ciekawie, ponieważ (...)

Opublikowany przez Paweł Różański | 2016-05-04

Jak uniknąć utraty nieruchomości i ruchomości

Przemysł - bezftalanowe technologie

Powiązane tagi: biznes, finanse, plastyfikatory, przedsiębiorstwa, przemysł

Przemysł - bezftalanowe technologie (...) Rozwój przemysłu niesie ze sobą coraz nowsze rozwiązania technologiczne. Technologia bezftalanowa ma coraz szersze zastosowanie min. plastyfikatory bezftalanowe, które wykorzystywane są na przykład do produkcji wykładzin winylowych. Ftalany są usuwane z produktów. Usunięcie ftalanów z produktów spowodował, że mogą one (...)

Opublikowany przez Michalina Bartoszewska | 2015-11-09

Przemysł - bezftalanowe technologie

Jak zostać prawnikiem?

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, pieniądz, prawo

Jak zostać prawnikiem? (...) Jeśli zastanawiamy się nad wyborem swojej dalszej drogi edukacji, na pewno zwracamy przy tym uwagę na zawody, które mogą nam zapewnić jak najwyższe zyski. W końcu wszyscy staramy się jak najwięcej zarabiać. Pieniądze są nam potrzebne do normalnego funkcjonowania. Zastanówmy się więc przez chwilę, jakie osoby i na jakich stanowiskach zarabiają najwięcej. Jedną z takich osób na (...)

Opublikowany przez Paweł Różański | 2015-11-03

Jak zostać prawnikiem?

Zmiany w programie Mieszkanie dla młodych (mdm)

Powiązane tagi: biznes, budownictwo, finanse, mdm, mieszkania, przedsiębiorstwa

Zmiany w programie Mieszkanie dla młodych (mdm) (...) Wiele się zmieniło, kiedy do ustawy o rządowym programie Mieszkanie dla młodych (mdm) wprowadzono zmiany, a największą z nich było powiększenie bazy mieszkań o rynek wtórny. Na rynku nieruchomości mieszkaniowych zrobił się ruch. Zainteresowaniem zakupu własnego mieszkania przeżywało (...)

Opublikowany przez Leon Kaliński | 2015-10-20

Zmiany w programie Mieszkanie dla młodych (mdm)

Kantor- internetowy czy zwykły?

Powiązane tagi: biznes, kantory, kursy walut, pieniądz, przedsiębiorstwa

Kantor- internetowy czy zwykły? (...) Chyba każdy chociaż raz w życiu musiał skorzystać z usług wymiany waluty w kantorze. Jednak dzisiaj mamy do wyboru standardowe kantory, do których musimy przyjść i wymienić pieniądze oraz internetowe punkty wymiany walut. Nie można też zapomnieć o osobach prywatnych handlujących walutą, ale te zdecydowanie pojawiają się na ulicach coraz rzadziej. Mając więc do wyboru trzy sposoby co powinniśmy (...)

Opublikowany przez Michalina Bartoszewska | 2015-05-12

Kantor- internetowy czy zwykły?

Jaki sprzęt może być przydatny do tłumaczeń?

Powiązane tagi: biznes, finanse, konferencje, pieniądz, tłumaczenia

Jaki sprzęt może być przydatny do tłumaczeń? (...) Z tłumaczeniami symultanicznymi mamy do czynienia wszędzie tam, gdzie spotykają się ludzie wielu narodowości, posługujący się różnymi językami i trzeba tłumaczyć ich wypowiedzi ustnie, tak by byli w stanie zrozumieć się podczas spotkań biznesowych, międzynarodowych konferencji, pokazów lub wykładów.Tłumaczenia symultaniczne  powinny odbywać się (...)

Opublikowany przez Ewelina Lis | 2015-02-08

Jaki sprzęt może być przydatny do tłumaczeń?

Inwestycyjny hit sezonu!

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, fundusze inwestycyjne, inwestycje

Inwestycyjny hit sezonu! (...) Dostępne na polskim rynku finansowym fundusze inwestycyjne oferują inwestorom możliwość zarabiania na różnych produktach, w zależności od rodzaju funduszu. Do niedawna fundusz inwestycyjny kojarzył się jedynie z produktami finansowymi, bowiem sami zarządzającymi funduszami inwestowali w akcje, obligacje oraz inne instrumenty rynku pieniężnego. Obecnie fundusze coraz chętniej inwestują także w konkretne produkty czy akcje (...)

Opublikowany przez Leon Kaliński | 2014-10-24

Inwestycyjny hit sezonu!

Private equity vs venture capital

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, inwestowanie, pieniądz

Private equity vs venture capital (...) Obydwie formy inwestowania – z jednej strony i pozyskiwania kapitału – z drugiej, cieszą się sporą popularnością zarówno wśród inwestorów, jak i firm poszukujących nowych źródeł kapitału donosi dom maklerski Czym się różnią inwestycje typu private equity i venture capital ? Która forma inwestowania jest bardziej rentowna, a która bezpieczniejsza? Specyfika private equityFundusze inwestycyjne typu private equity gromadzą inwestorów chcących lokować kapitał i dofinansowywać spółki z dobrą historią, o stabilnej sytuacji i ugruntowanej (...)

Opublikowany przez Ewelina Lis | 2014-09-22

Private equity vs venture capital

Jak pozyskać kapitał?

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, windykacja

Jak pozyskać kapitał? (...) Bogacenie się jest tym elementem, który może nas nakłonić do wytężonych działań, próbowania swoich sił w takich dziedzinach jak giełda czy też próbowanie swoich sił w biznesie. W gruncie rzeczy i tak chodzi o realizację pewnych marzeń, które mamy gdzieś tam z tyłu głowy. Jeśli chodzi o kwestię bogacenia się, pomnażania swojego majątku to oczywiście trzeba wskazać zarówno na (...)

Opublikowany przez Leon Kaliński | 2014-07-02

Jak pozyskać kapitał?

Jak wyeksponować materiały reklamowe?

Powiązane tagi: biznes, reklama, targi

Jak wyeksponować materiały reklamowe? (...) Jak wyeksponować materiały reklamowe? Wiele firm zadaje sobie to właśnie pytanie i ma olbrzymi problem z uzyskaniem prawidłowej odpowiedzi. Jednak odpowiedź sama w sobie jest bardzo łatwa. Ekspozycje materiałów reklamowych mogą być stałe lub przenośne, jednokrotnego lub wielokrotnego użytku, w zależności od miejsca, celu i pomysłu. By odpowiednio wyeksponować ulotki, foldery lub inne tego typu materiały (...)

Opublikowany przez Paweł Różański | 2014-06-14

Jak wyeksponować materiały reklamowe?

Rynek wynajmu w Warszawie

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, mieszkania, nieruchomości, ogłoszenia, przedsiębiorstwa

Rynek wynajmu w Warszawie (...) Praca lub studia w Warszawie często wiążą się z koniecznością zamieszkania w stolicy, choćby od poniedziałku do piątku. Nieruchomości w Warszawie są jednak najdroższe w Polsce. Cenami dorównują im tylko apartamenty w nadmorskim Sopocie. Dlatego dobrym rozwiązaniem może być wynajem.Oczywiście idealnie (...)

Opublikowany przez Leon Kaliński | 2014-05-31

Rynek wynajmu w Warszawie

Czym jest e-sąd?

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, pieniądz

Czym jest e-sąd? (...) E-sąd jest diabelskim wynalazkiem obecnych czasów. Dzięki jego pracy coraz więcej osób ma możliwość zarabiania na długach. E-sąd, czyli sąd elektroniczny, działający wirtualnie oraz rozpatrujący najprostsze sprawy, działa od 2010 roku. Jego ofiarą padły setki tysięcy osób. Ofiarą, ponieważ pozwy były przygotowywane niejednokrotnie z pogwałceniem obowiązujących przepisów: nie zawierały pełnych danych lub domagały się spłaty nieistniejącego kredytu lub długu mocno przeterminowanego. Sędziowie, prokuratorzy oraz prawnicy zwracali uwagę na złe działanie e-sądu i alarmowali. Dopiero po trzech latach działania e-sądu ustawodawca zareagował i wprowadził ustawę, ograniczającą możliwość działania e-sądu. Lepiej (...)

Opublikowany przez Ewelina Lis | 2013-12-06

Czym jest e-sąd?

Czy outsourcing księgowości ma sens?

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Czy outsourcing księgowości ma sens? (...) Prowadząc własną działalność gospodarczą mamy świadomość, jak istotna jest właściwie prowadzona księgowość. Możemy zdecydować się na zatrudnienie księgowej, która będzie zajmowała się naszymi finansami, bądź możemy skorzystać z pomocy zewnętrznej firmy oferującej usługi księgowe Biura rachunkowe działają w większości miast, w związku z czym znalezienie takiego usługodawcy nie powinno być problemem. Ważne jest (...)

Opublikowany przez Leon Kaliński | 2013-10-16

Czy outsourcing księgowości ma sens?

Radca prawny radzi

Powiązane tagi: biznes, odszkodowania, prawo

Radca prawny radzi (...) Odzyskiwanie odszkodowania po wypadku komunikacyjnym nie musi być drogą przez mękę. W przypadku zdarzenia na drodze nie leżącego po naszej stronie można starać się o odszkodowanie z paru źródeł. Najważniejsza jest dokumentacja powypadkowa, im większa i lepiej, rzetelniej gromadzona tym większa szansa na uzyskania wyższego odszkodowania. W przypadku poważniejszej kolizji dobrze jest aby na miejsce wypadku zostały wezwane odpowiednie służby: policja, pogotowie gdy są ranni lub ofiary śmiertelne czy straż pożarna (np. w przypadku wycieku niebezpiecznej substancji lub gdy trzeba rozcinać części karoserii).Jeżeli po kolizji zostanie wezwana policja to po potwierdzeniu zeznań trzeba spisać numer polisy. Co zrobić gdy chcemy uniknąć formalności, punktów karnych i niepotrzebnie fatygować stróżów prawa? (...)

Opublikowany przez Zbigniew Wyrzykowski | 2013-09-13

Radca prawny radzi

Usługi spedycyjne

Powiązane tagi: biznes, finanse, pieniądz

Usługi spedycyjne (...) Spedycja morska prowadzona poprzez transport kontenerów morskich prawie zupełnie zdominowała światową spedycję morską i wyparła transport drobnicowcami. Jednostki drobnicowe jako droższa opcja dla kontenerowców są w głębokim odwrocie. Obecnie aż dziewięćdziesiąt dwa procent drobnicy w kontenerach transportuje się. Nowoczesny transport morski realizowany jest w bazowych dwóch rodzajach. Starsza z form transportu morskiego to transport wodny drobnicy statkami zwanymi masowcami. Przy udziale spedycji morskiej tego typu przede wszystkim transportowane są produkty sypkie lub płynne. Pozostała część surowców transportowana jest przy użyciu kontenerów w globalnej logistyce morskiej. Wprowadzenie kontenerów morskich wygenerowało wielkie globalne oszczędności szczególnie jeśli chodzi o czas rozładunku i załadunku okrętów w portach. Polska jest krajem, przez które (...)

Opublikowany przez Zbigniew Wyrzykowski | 2013-04-16

Usługi spedycyjne

Własna księgowa czy biuro?

Powiązane tagi: biznes, pieniądz, przedsiębiorstwa

Własna księgowa czy biuro? (...) Poza jedynym wyjątkiem coraz większa ilość posiadaczy firm we Wrocławiu rezygnuje z indywidualnego prowadzenia rachunkowości, ksiąg rachunkowych i podzleca do prowadzenia usługi księgowe i usługi rachunkowe wyspecjalizowanym przedsiębiorstwom z Wrocławia i okolic. Przelew zaliczki podatkowej dokonuje klient biura. Według przepisów ordynacji za podatki odpowiada całym swoim majątkiem prowadzący działalność. Mało tego, nawet jeśli w umowie z biurem rachunkowym umieścimy punkt zastrzegający jego odpowiedzialność za pomyłki i błędy, punkt ten nic nam nie da przy postępowaniu podatkowym, bo i tak izba skarbowa wyegzekwuje potencjalne kary i zaległy podatek wraz z odsetkami bezpośrednio od nas. Ordynacja podatkowa nie zawiera przepisu mówiącego o tym, że (...)

Opublikowany przez Darek P. | 2012-11-17

Własna księgowa czy biuro?

Marketingowe wsparcie firm

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Marketingowe wsparcie firm (...) Nasz ośrodek badań opinii publicznej realizuje badania opinii publicznej i badania rynku przy uwzględnieniu nowoczesnych zdobyczy z dziedziny marketingu społecznego. Struktura naszej pracowni gromadzi centra badania opinii publicznej rozmieszczone w kluczowych ośrodkach miejskich w kraju. Lista firm badania opinii publicznej, jakie współpracują blisko z nami, opublikowana jest na naszej firmowej stronie internetowej. Wyszukacie tam również opisy wykorzystywanych przez nas rodzajów badania opinii publicznej w podziale rzeczowym oraz tematycznym (...)

Opublikowany przez Paweł Różański | 2010-10-31

Marketingowe wsparcie firm