Publikacje

Najnowsze

Bazą do świadczenia na wysokim poziomie usług cloud computing dla firm sektora finansowego jest zintegrowana platforma obliczeniowa zespalająca serwery, sieć, pamięci masowe i oprogramowanie.

Akademia rodzinnych finansów i Biuro rachunkowe Aspres ogłaszają konkurs na biuro księgowe najbardziej przyjazne dla firm rodzinnych. Aplikacje do konkursu proszę składać na adres konkurs@akademiarodzinnychfinansow.pl.


Opublikowany przez Paweł Różański | 2014-02-02

Biura rachunkowe
Od wielu lat świetnie funkcjonuje powiedzenie, że człowiek w życiu musi zrobić tylko dwie rzeczy - umrzeć i rozliczyć się z urzędem skarbowym.

Całą resztę może wykonać, ale nie musi. Pomijając konieczność śmierci jako elementu życia, niezaprzeczalnym pozostaje fakt, że urząd skarbowy jest instytucją, która o swoje interesy dba, jak nikt inny. Wszelkie próby oszukania jej i niepłacenia należnych podatków, kończą się nałożeniem przez urząd dotkliwych kar finansowych i wielu innych, równie nieprzyjemnych konsekwencji. Jeśli zatem jest się przedsiębiorcą - konieczność rozliczania się z urzędem skarbowym jest obowiązkiem. Chyba, że planujemy spędzić część swojego życia w więzieniu.

Podstawą właściwego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa jest odpowiednio prowadzona księgowość. Ona bowiem uchronić nas może i przed urzędem skarbowym, jak i przed kłopotami finansowymi. Mniejsze przedsiębiorstwa lub takie, które z przyczyn finansowych nie chcą zatrudniać księgowego na etat, skorzystać mogą z usług biura rachunkowego. Biuro rachunkowe zapewnić może m.in.: prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów, ksiąg rachunkowych, ewidencji zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami. Prowadzi kompleksową usługę rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Reprezentuje przedsiębiorcę przed instytucjami, co z kolei zwalnia go z odpowiedzialności za popełniane przez biuro błędy i niedotrzymywanie terminów. Warto też pamiętać, że każde biuro rachunkowe skupia prawdziwych fachowców w dziedzinie podatków i ich kompetencje gwarantują bezpieczeństwo świadczonych usług.

Niezwykle pomocnym dla każdego przedsiębiorcy okazać się też może doradca podatkowy. Któż bowiem lepiej niż on orientuje się w aktualnych przepisach finansowych? Częstochowa, Poznań, czy Wrocław - nie ma znaczenia, w jakim mieście żyjemy lub prowadzimy działalność gospodarczą. W każdym z nich znaleźć bowiem możemy profesjonalne biura rachunkowe i doradców, którzy podpowiedzą, jak właściwie prowadzić firmę. A jeśli w grę wchodzą własne pieniądze - nie ma na czym oszczędzać.


 • LEX PERFECTA
  Biuro rachunkowe
  Długosza 2-6, budynek 2, lok. 4
  51-162 Wrocław
  Tel./Fax: 71 321 54 19
  Tel. kom.: 608 074 148
  E-mail: biuro@j-lex.pl

  http://j-lex.pl

Oto co uchwycił nasz reporter


finanse
ekonomia
pieniądz
podatki
księgowość


Fatal error: Call to undefined function getTagLabel() in /home/carinio/domains/akademiarodzinnychfinansow.pl/public_html/skins/b2business/sub.html.php on line 90